چهارشنبه , فروردین ۲۵ ۱۴۰۰
خانه / معرفی کتاب / نامه گمشده – معرفی کتاب

نامه گمشده – معرفی کتاب

نامه گمشده

|نامه گمشده از قطره|

کتاب نامه گمشده روایت عشقى می باشد که پنجاه سال شمسی میان یک پاکت دربسته سر به مهر ماند و همچنین با فروپاشى دیوار برلین از نو پا گرفت. عشقِ النا و همچنین کریستف در بحبوحه اشغالِ وین به دست نازى‌ها، عشقى به سانِ گل سپیدگوهر که ارزش فداکارى، تحمل دشوارى و همچنین دورى را داشت.

سپیدگوهر گلى می باشد که در آلپ مى‌روید و همچنین گفته مى‌می شود در جایى با برف دائمى رشد مى‌کند؛ یعنى زیر برف. تنها و فقط جسورترین بزچران‌هاى اهل آلپ و همچنین شکارچى‌ها خطر مى‌کنند و همچنین آن گیاه کوچک پرطاقت را از خاک طبیعى‌اش جدا مى‌کنند. داشتن یک سپیدگوهر نشانه شجاعتى عجیب می باشد.

بایستی و حتما دید آیا جنگ می‌تواند نهال آن عشق را بخشکاند، یا آن عشق می باشد که پیروز هر میدانى می باشد؟!

پشت جلد کتاب نظر اشخاص متنوع و گوناگون و مختلف در مورد کتاب آمده می باشد. ماری کوبیکا، نویسنده رمان دختر خوب در مورد کتاب نامه گمشده می‌نویسد:

برخورد قبل و همچنین حال در آخرین رمان پرشور و همچنین خلاقانه‌ی جیلین کانتور. او جاذبه‌ی اروپای در جنگ  را با داستان‌هایی از عشق، گمگشتگی و همچنین دانسته‌های فردی یا شخصی‌اش همراه کرده می باشد. نامه‌ گمشده خواننده را از خود بیخود می‌کند؛ داستانی کامل با پایانی نفس‌گیر که خواننده را از صمیم قلب عاشق آن داستان مسحورکننده می‌کند.

پم ژنوف، نویسنده‌ کتاب پرفروش داستان بچه‌های یتیم نیز در مورد آن کتاب می‌نویسد:

رمانی پرشور و همچنین اصیل که جنگ جهانی دوم را از اتریش تا لس‌آنجلس امروز گسترش داده می باشد. کانتور با ندایی دوست داشتنی و جذاب و همچنین نگاهی مشتاق، با ظرافت داستانی فراموش‌نشدنی از خاطرات، عشق و همچنین آشتی پدید آورده که مرا در تاریخ غرق کرد.

[ معرفی کتاب: رمان بازگشت به منزل و خانه – نشر کتابسرای تندیس ]

رمان نامه گمشده

روایت کتاب در دو اپیزود به صورت موازى پیش مى‌رود. اپیزود اول در وین که مهد شکوفایى هنر می باشد و همچنین همزمان با یورشِ بى امانِ نازى‌ها به آن شهرستان زیبا اتفاق مى‌افتد. فردریک فابر، هنرمند معروف که گراورساز تمبرهاى اتریش می باشد به تازگى کریستف را به شاگردى پذیرفته می باشد. کریستف که تمامِ عمرِ نوزده ساله خود را در پرورشگاه گذرانده، به فردریک به سانِ پدر مى‌نگرد و همچنین مفهوم منزل و خانه و همچنین خانواده را در کنارِ اعضاى خانواده فابر درک مى‌کند.

از سویى کریستف در قلبش عشقى به دختر پهناور و بزرگ خانواده، النا، احساس مى‌کند. عشقى که تا مدت‌ها در دلش پنهان مى‌ماند و همچنین آنگاه که سر بر مى‌آورد، در میان برف‌ها زیر پوتین‌هاى سربازان نازى سرنوشتى غریب به خود مى‌گیرد.

اپیزود دوم حدود پنجاه سال شمسی بعد را به تصویر مى‌کشد. کیتى، زنى تنهاست که معظلات و مسائل و مشکلات زندگى بر سرش آوار شده؛ از طرفى پدرش به آلزایمر مبتلا گشته و همچنین نیازمند مراقب تمام وقت می باشد. از سوى دیگر شوهر یا همسر خود دنیل بخاطر آن شرایط او را طرد کرده و همچنین درخواست طلاق داده می باشد. کیتى در معظلات و مسائل و مشکلات دست و همچنین پا مى زند ولی باید توجه داشت نمى‌داند در آن هم سوىِ آن گرهِ به ظاهر کور، راهى درخشان براى تغییراتى شگفت در زندگیش رخ خواهد نمود. یکى از نشانه‌هاى آن تغییر، کشف راز تمبرى می باشد که بر روى نامه‌اى به نشانى دوشیزه فابر یافته می باشد. حال بایستی و حتما دید چگونه آن دو اپیزود در هم گره مى‌خورد؟ نقطه تلاقىِ سرنوشتِ دوشیزه فابر و همچنین کیتى کجاست؟

نامه گمشده

جداىِ از روایتِ بى نظیرِ جیلین کانتور از روزهاى ابتدایىِ هجوم نیروهاى نازى به وین و همچنین اشغال آن هم، آن کتاب را مى‌قدرت نمونه بى‌نظیرى از رمان عاشقانه دانست. رمانى به غایت پرکشش، لطیف و همچنین ملموس که خواننده را تا فراسوىِ عشق، بیم و همچنین امید مى‌کشاند. رمانى با درون مایه امید و همچنین انتظار، در سیاه ترین سالهاىِ سکونت بشر در آن کره خاکى. کتابى که با خیالى راحت مى‌قدرت به همگان پیشنهاد داد.

براى همراهى با آن داستان پرشور بایستی و حتما شهامتِ رفتن تا قله و همچنین چیدنِ سپیدگوهر را داشته باشید. در صورتی که چنین شهامتى در خود سراغ دارید حتما از کتاب لذت خواهید برد.

[ معرفی کتاب: رمان بلبل – با ترجمه آفاق زرگریان از نشر کتابسرای تندیس ]

جملاتی از متن کتاب نامه گمشده

نگاهم بین دو نقشه مدام آن ور و همچنین آن هم ور کشیده مى‌می شود، تفاوت‌ها را با هم مقایسه مى‌کنم. روستاهاى کوچک دیگر هم ناپدید شده بودند. حالا که آن روش با دقت به هر دو نقشه درست در کنار هم نگاه مى‌کنم، انگار آثار ترس و همچنین وحشت آن کشورها و همچنین اطراف آنها در دوران جنگ جهانى دوم برایم ملموس مى‌می شود. آن احساس طورى روى من اثر مى‌کند که هرگز پیش از آن حتى اقتدار و قدرت فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کردن به آن هم را نداشتم. نقطه‌هاى روى نقشه نشان دهنده‌ى منزل و خانه‌ها، کسب و همچنین کارها و همچنین شهروندان و مردم شهر بود. همه از روى نقشه محو شده بودند. درست به مقدار و اندازه‌ى یک بشکن زدن. (رمان نامه گمشده – صفحه ۱۱۰)

مى‌دونى مردان زیادى براى رسیدن به جایى که گل سپیدگوهر رشد مى‌کنه، از صخره‌هاى سنگى بالا رفتند و همچنین در آن راه مردند. اونها مى‌خواستند عشقشون رو به دوشیزه‌ى خاصى نشون بدن و همچنین شاید بتونن چنین گل اصیل و همچنین زیبایى رو به اون دختر هدیه بدن. شاید اونا احمق بودن. کى مى‌دونه؟ (رمان نامه گمشده – صفحه ۱۴۷)

عشق باعث میشه ما احمقانه‌ترین کارها رو بکنیم. (رمان نامه گمشده – صفحه ۱۶۶)

زندگى همینه، نیست؟ همه‌ى چیزاى احمقانه‌اى که ما نمى‌تونیم توضیحش بدیم. (رمان نامه گمشده – صفحه ۱۸۲)

مشخصات کتاب

  • عنوان: نامه گمشده
  • نویسنده: جیلین کانتور
  • ترجمه: آفاق زرگریان
  • انتشارات: کتابسراى تندیس
  • تعداد صفحات: ۳۲۵
  • نرخ: ۳۰۰۰۰ تومان

👤 نویسنده مطلب: مهشید موسوی

نظر تو در مورد کتاب نامه گمشده چیست؟ لطفا در صورتی که آن کتاب را خوانده‌اید، حتما نظرات ارزشمند خود را با ما در میان بگذارید. با نظر دادن در مورد کتاب‌ها در انتخاب کتاب به همدیگر کمک می‌کنیم.


» معرفی چند رمان عاشقانه دیگر:

  1. رمان بلندی‌های بادگیر
  2. رمان رنج‌های ورتر جوون
  3. رمان گتسبی پهناور و بزرگ

نامه گمشده در تاریخ ۱۵ March 2019 | 9:40 am منتشر شده می باشد

مطلب پیشنهادی

دلواپسی-اثر-پسوا.jpg

کتاب دلواپسی – معرفی کتاب

کتاب دلواپسی |کتاب دلواپسی از قطره| [ معرفی کتاب: نامه به پدر اثر کافکا – …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *