شنبه , مرداد ۲ ۱۴۰۰
خانه / معرفی کتاب / کتاب خشکسالی – معرفی کتاب

کتاب خشکسالی – معرفی کتاب

کتاب خشکسالی

|کتاب خشکسالی از قطره|

[ معرفی کتاب: گرسنگی اثر رکسان گی – نشر کتاب کوله پشتی ]

کتاب خشکسالی

در مورد کتاب خشکسالی

رمان خشکسالی به‌واقع داستانی قدرتمند و همچنین رازآلود می باشد که تا آخرین صفحات تو را غرق در شک و همچنین تردید نگاه می‌دارد و همچنین بارها و همچنین بارها تو را به شخصیت‌های متغایر و متفاوت مظنون می‌سازد. درواقع هرآنچه از یک رمان معمایی – پلیسی انتظار دارید، آن کتاب در اختیار تو قرار می‌دهد.

آن داستان جنایی مانند اکثرا و بیشتر کتاب‌های مشابه، در درون خود آموزه‌های روانشناختی دارد و همچنین تو را به فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن فرو می‌برد. فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن آن که چه ناهنجاری‌ها و همچنین محدودیت‌هایی بعضی شخصیت‌ها را وادار به انجام بعضی کارها می‌کند. کارهایی که در ظاهر به هیچ‌وجه منطقی نیست و همچنین بعید می باشد کسی بتواند دلیلی جهت آن هم پیدا کند. ولی باید توجه داشت هنگامی که تکه‌های پازل را در کنار هم قرار می‌دهیم و همچنین با شخصیت فرد اکثرا و بیشتر آشنا می‌شویم، متوجه خواهیم شد که ریشه مشکل دقیقا کجا بوده می باشد.

داستان همچنین و علاوه بر آنکه روایت یک جنایت می باشد در مورد دوستی و همچنین کارهای کوچکی می باشد که ممکن می باشد نتایج بزرگی در پی داشته باشند. کارهایی که شاید آنقدر کوچک باشند که حتی متوجه آن هم نشویم ولی باید توجه داشت در بعدی نتایج پهناور و بزرگ آن هم را خواهیم دید. آن کتاب به ما می‌گوید محبت خود را نباید از دیگران دریغ کنیم، نباید فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کنیم که وجود ما جهت غیره ای بی‌اهمیت می باشد، نباید اقتدار و قدرت تاثیرگذاری خود را دست‌کم بگیریم و همچنین نباید به دیگران آن احساس را منتقل کنیم که بود و همچنین نبودشان زیاد مهم نیست، زیرا و به درستی که در صورتی که آن کار را بکنیم ممکن می باشد جهت دائما پشیمان شویم.

جین هارپر – نویسنده کتاب – خودش معتقد می باشد که رمان ماجرای تلخ و همچنین دردناکی را دنبال می‌کند ولی باید توجه داشت همواره در طول داستان روزنه‌ای از امید به چشم می‌خورد که دلیل اصلی تلاش و همچنین فعالیت شهروندان و مردم شهر در آن هم سرزمین خشک می باشد.

درنهایت پیشنهاد می‌کنم در صورتی که به رمان‌های معمایی – پلیسی علاقه دارید، خواندن آن رمان را از دست ندهید و همچنین در نظر داشته باشد که کتاب خشکسالی فراتر از یک رمان معمایی می باشد. در داستان آن کتاب موارد و نکات ارزشمند بسیاری وجود دارد که هر خواننده‌ای می‌تواند از آن هم بهره بری و استفاده ببرد.

[ معرفی کتاب: رمان یکی از ما دروغ می‌گوید – نشر کتاب کوله پشتی ]

جملاتی از متن کتاب خشکسالی

چنین نبود که مزرعه پیش از آن، مردن و مرگ را تجربه نکرده باشد و همچنین مگس‌های گوشت‌خوار آن هم را تشخیص نداده باشند. از نظر آنها فرق چندانی میان لاشه حیوان و همچنین جسد انسان وجود نداشت. (کتاب خشکسالی – صفحه ۱۳)

آنها لحظه‌ای سکوت کردند. هر دو به جغجغه‌ای زل زده بودند که همچنان بالای گهواره‌ای آویزان بود که زمانی آنجا قرار داشت. چرا قاتل همه افراد خانواده را به‌جز نوزاد کشته بود؟ آن فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن مدام ذهن فالک را درگیر کرده بود تا آنکه بالاخره توانسته بود چند دلیل برایش پیدا کند، ولی باید توجه داشت تنها یکی از آنها دلیل موجهی به‌نظر می‌رسید. فالک درنهایت گفت: «شاید هرکسی که اون شب اینجا بوده بچه رو نکشته زیرا و به درستی که نیازی به آن کار نبوده. منظورم آن بود که پیشامد جدید فردی یا شخصی باهاش نداشته. هرکی اینجا بوده می‌دونسته که یه نوزاد سیزده‌ماهه نمی‌تونه شاهد خوبی باشه.» (کتاب خشکسالی – صفحه ۶۴)

آن هم رودخانه پهناور و بزرگ شبیه رد یک زخم کهنه شده بود. بستر خالی و همچنین طولانی‌اش از هر طرف امتداد داشت. انحنای مارپیچش به مسیری ختم می‌شد که زمانی آب در آن هم جریان داشت. رودخانه‌ای که طی قرن‌ها شکل گرفته بود، اکنون شبیه لحاف چهل‌تکه ترک‌خورده‌ای از سنگ و همچنین علف هرز بود. اطراف رودخانه، ریشه‌های خاکستری پیج‌خورده درختان مانند تار عنکبوت به‌دیدن کردن و نمایش درآمده بود. (کتاب خشکسالی – صفحه ۱۲۴)

کشتن زن و همچنین بچه، وحشیانه‌ترین کاریه که یه فرد یا شخص می‌تونه انجام بده. نه اکثرا و بیشتر، نه کمتر. (کتاب خشکسالی – صفحه ۲۰۷)

با وسواس ویژه ای فیلم دیدنی و جذاب مرتبط به روز پنج‌شنبه را تماشا کرد؛ روزی که کارن و همچنین پسرش به کشتن و قتل رسیدند. بارها و همچنین بارها آن هم قسمت را دید. فریم‌به‌فریم آن هم را با دقت تجزیه و همچنین تحلیل کرد. آیا در قدم‌هایش به‌طرف ماشین اندکی تردید وجود داشت؟ آیا چیزی در بوته‌زار توجهش را جلب کرده بود؟ آیا دست پسرش را محکم‌تر از دائما گرفته بود؟ فالک شک کرد که مبادا افکارش دارد به بیراهه می‌رود، ولی باید توجه داشت همچنان به دیدن فیلم دیدنی و جذاب ادامه داد. به تصویر همسر موطلایی دوست صمیمی‌اش خیره شد. (کتاب خشکسالی – صفحه ۲۳۵)

کییوارا را در ذهنش مجسم کرد. خودش را تصور کرد که در حال رفتن به بام شهرستان می باشد، آن هم پرتگاه را تصور کرد که هرچه بالاتر می‌رفت کوچک و همچنین کوچک‌تر می‌شد. هنگامی که آن هم بالا رسید، به هرآنچه اکنون زیر پایش بود چشم دوخت؛ به شهرستان، به خشکسالی و همچنین به خانواده هادلر. جهت اولین‌بار به آن فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کرد که همه اینها از نمایی متغایر و متفاوت، چگونه به‌نظر می‌رسند. (کتاب خشکسالی – صفحه ۳۱۸)

مشخصات کتاب

  • عنوان: خشکسالی
  • نویسنده: جین هارپر
  • ترجمه: آزاده رمضانی
  • انتشارات: کتاب کوله‌ پشتی
  • تعداد صفحات: ۳۷۶
  • نرخ چاپ دوم: ۴۰۰۰۰ تومان

👤 نویسنده مطلب: سروش فتحی – اطلسی خرامانی

نظر تو در مورد کتاب خشکسالی چیست؟ لطفا در صورتی که آن کتاب را خوانده‌اید، حتما نظرات ارزشمند خود را با ما در میان بگذارید.


» معرفی چند کتاب خوب دیگر از نشر کتاب کوله‌ پشتی:

  1. کتاب خودت باش دختر
  2. کتاب نامه‌های رز
  3. کتاب بازگشت شازده پسر

کتاب خشکسالی در تاریخ ۲۷ April 2019 | 11:01 am منتشر شده می باشد

مطلب پیشنهادی

دلواپسی-اثر-پسوا.jpg

کتاب دلواپسی – معرفی کتاب

کتاب دلواپسی |کتاب دلواپسی از قطره| [ معرفی کتاب: نامه به پدر اثر کافکا – …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *