شنبه , مرداد ۲ ۱۴۰۰
خانه / معرفی کتاب / شهرستان دزدها – معرفی کتاب

شهرستان دزدها – معرفی کتاب

شهرستان دزدها

|شهرستان دزدها از قطره|

کولیا یک کولى تمام عیار می باشد که محال می باشد از لذت اینجا و همچنین اکنونى‌اش دست بکشد حتى در آن هم شرایط خطیر و همچنین زیر سایه شوم ماموران بى‌رحم نازى.

شهرستان دزدها یک کتاب خوشخوان، پرکشش و همچنین بى‌مثال می باشد، از آن هم رو که خواننده را به گردشى در میان صفحات یخزده روسیه قحطى‌زده مى‌برد، شکم خواننده را با توصیفات گیرایش به غار و همچنین غور وا مى‌دارد و همچنین در نهایت به او نشان مى‌دهد که تنها بایستی و حتما زندگى کرد و همچنین از زندگى کردن نهراسید.

[ معرفی کتاب: رمان ماه پنهان می باشد – داستانی در ارتباط و رابطه با جنگ جهانی ]

شهرستان دزدها

جملاتی از متن کتاب شهرستان دزدها

در ماه اکتبر مدام شایعاتی از آن دست می‌شنیدی که یک فرد یا شخص سگ خانواده را روی آتش کباب و همچنین چهار قسمتش کرده تا خانواده‌اش را شام بدهد؛ اولش با شنیدن آن حرف‌ها می‌خندیدیم و همچنین سر تکان می‌دادیم؛ باورمان نمی‌شد و همچنین به آن فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می‌کردیم که در صورتی که گوشت سگ را به مقدار و اندازه‌ی کافی نمک بزنی، خوشمزه می‌می شود یا نه. نمک فت و همچنین فراوان بود، حتی هنگام و زمانی که هیچ چیز توی شهرستان نمانده بود، هنوز نمک داشتیم. ژانویه که از راه رسید، همه‌ی آن هم شایعات به واقعیت و حقیقت محض تغییر پیدا کردن شد. (رمان شهرستان دزدها – صفحه ۱۸)

علی رغم باور عمومی، تجربه‌ی وحشت تو را شجاع‌تر نمی‌کند. تنها و فقط شاید در صورتی که تمام وقت در وحشت باشی، راحت‌تر بتوانی ترست را مخفی کنی. (رمان شهرستان دزدها – صفحه ۳۴)

دائما به افرادی که راحت می‌خوابیدند رشک می‌بردم. مغزشان بایستی و حتما پاک‌تر از هرچیز بوده و همچنین تخته‌های جمجمه‌شان بایستی و حتما خوب جارو خورده باشد، و همچنین همه‌ی هیولاهای کوچک ذهن را درون صندوقی پای تخت حبس کرده باشند. (رمان شهرستان دزدها – صفحه ۴۱)

ما در شهرى زندگى مى‌کردیم که ساحره‌ها در خیابان‌هاى قصه‌هایش پرسه مى‌زدند، بابا یاگا (لولوخورخوره) و همچنین خواهرهایش، بچه‌ها را مى‌دزدیدند و همچنین قطعه قطعه مى‌کردند. (رمان شهرستان دزدها – صفحه ۹۷)

نازى‌ها به بحث و داستان‌ى مرغ مقلد داروین نظر داشتند – گونه‌ها یا بایستی و حتما با شرایط مطابق و یکدست شوند یا بمیرند. آن هم‌ها با واقعیت سبعانه‌ى طبیعت همسو شده بودند، ولی باید توجه داشت ما نژاد ترکیبىِ مست ودکا روى استپ‌هاى پر از برف، ما محکوم به فنا بودیم و همچنین نازى‌ها تنها و فقط داشتند نقش‌شان را در روند تکامل نوع بشر ایفا مى‌کردند. (رمان شهرستان دزدها – صفحه ۱۶۶)

مشخصات کتاب

  • عنوان: شهرستان دزدها
  • نویسنده: دیوید بنیوف
  • ترجمه: رضا اسکندری آذر
  • انتشارات: هیرمند
  • تعداد صفحات: ۳۵۷
  • نرخ: ۳۹۰۰۰ تومان

👤 نویسنده مطلب: مهشید موسوی

نظر تو در مورد کتاب شهرستان دزدها چیست؟ لطفا در صورتی که آن رمان را خوانده‌اید حتما نظرات ارزشمند خود را در مورد آن کتاب با ما در میان بگذارید.


» معرفی چند رمان دیگر از نشر هیرمند:

  1. رمان انسان‌ها
  2. رمان ملکه سرخ
  3. رمان مرد توی زیرزمین منزل و خانه‌ام

شهرستان دزدها در تاریخ ۲۴ June 2019 | 9:53 am منتشر شده می باشد

مطلب پیشنهادی

دلواپسی-اثر-پسوا.jpg

کتاب دلواپسی – معرفی کتاب

کتاب دلواپسی |کتاب دلواپسی از قطره| [ معرفی کتاب: نامه به پدر اثر کافکا – …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *