شنبه , شهریور ۲۷ ۱۴۰۰
خانه / معرفی کتاب / در صورتی که آن نیز انسان می باشد | همراه با اینفوگرافیک – معرفی کتاب

در صورتی که آن نیز انسان می باشد | همراه با اینفوگرافیک – معرفی کتاب

در صورتی که آن نیز انسان می باشد | همراه با اینفوگرافیک

|در صورتی که آن نیز انسان می باشد | همراه با اینفوگرافیک از قطره|

درنهایت آنکه آن کتاب در مورد امید نیست، چه بسا در قسمت‌های متنوع و گوناگون و مختلف کتاب می‌بینیم که خود نویسنده هم هیچ امیدی ندارد. آن کتاب در مورد آن می باشد که انسان تا چه حد و همچنین تا به کجا می‌تواند سقوط کند و همچنین چیزی به نام «انسانیت» را لگدمال کند. هنوز هم عده بسیاری آشویتس و همچنین حوادث آن هم را درک نمی‌کنند و همچنین نمی‌توانند بفهمند که «انسان» چگونه و چطوری توانسته می باشد چنین کاری انجام دهد. کتاب در صورتی که آن نیز انسان می باشد ویران کردن آدمی توسط نازی‌ها را به دیدن کردن و نمایش می‌گذارد.

لاگر محصول نوعی جهان‌بینی می باشد که به غایتِ مرزهای منطقی خود رسیده می باشد. تا هنگام و زمانی که آن جهان‌بینی وجود داشته باشد، نتایج آن هم نیز همچون سایه‌ی تهدیدی بر سرمان سنگینی می کند. همگان بایستی و حتما داستان اردوگاه‌های مردن و مرگ را زنگ خطری شوم بدانند. (مقدمه نویسنده – صفحه ۱۹)

[ معرفی کتاب: کتاب شهرستان فرنگ اروپا – نشر ماهی ]

اینفوگرافیک کتاب در صورتی که آن نیز انسان می باشد

براساس آن کتاب یک اینفوگرافیک توسط کافه‌بوک ترجمه شده می باشد که در آن هم خلاصه کتاب و همچنین همچنین جنبه‌های متنوع و گوناگون و مختلف کتاب به خوبی و همچنین به شکلی دقیق منعکس شده می باشد. توجه به موارد و نکات ریز و همچنین موضوعاتی که در آن اینفوگرافیک آمده می باشد، به درک بهتر رمان کمک می‌کند.

البته بایستی و حتما به آن نقطه اشاره کنیم که در صورتی که کتاب را نخوانده‌اید و همچنین روی افشای داستان حساس هستید، مطالعه اینفوگرافیک در صورتی که آن نیز انسان می باشد جهت تو مناسب نیست. چرا که در اینفوگرافیک خلاصه همه قسمت‌های مهم کتاب ارائه شده می باشد و همچنین قسمت و بخش‌هایی از آن هم بازگو شده می باشد. شاید مطالعه اینفوگرافیک بعد از مطالعه کتاب و همچنین یا در حین مطالعه جهت تو بهتر باشد.

اینفوگرافی کتاب در صورتی که آن نیز انسان می باشد

جملاتی از کتاب در صورتی که آن نیز انسان می باشد

صبح روز بیست و همچنین یکم دریافتیم که یهودیان روز بعد آن هم‌جا را ترک خواهند کرد – همه یهودیان، بلااستثنا، حتی کودکان، حتی سالمندان، حتی بیماران، مقصد؟ نامعلوم. گفته بودند بایستی و حتما خود را جهت سفری دوهفته‌ای آماده کنیم و همچنین هشدار داده بودند، به ازای هر فرد یا شخص غایب در هنگام حضور و همچنین غیاب، ده فرد یا شخص تیرباران خواهند شد. (کتاب در صورتی که آن نیز انسان می باشد – صفحه ۲۵)

دیر یا زود، هرکس در زندگی درمی‌یابد که نیکبختی کامل دسترس‌ناپذیر می باشد، ولی باید توجه داشت اندکند افرادی که درنگی می‌کنند تا نقیض آن فرضیه را نیز از نظر بگذرانند: شوربختی کامل نیز به آن هم‌سان ناممکن می باشد. موانع تحقق آن هر دو قطب ماهیتی یکسان دارند: خوشبختی و همچنین بدبختی حاصل اوضاع محدود انسانی ماست، وضعیتی ناسازگار با هر چیز بی‌کران. (کتاب در صورتی که آن نیز انسان می باشد – صفحه ۲۸)

هرکس فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کند زنده می‌ماند دیوانه می باشد، گول خورده و همچنین به تله افتاده. ولی باید توجه داشت من نه، من دانسته‌ام که به‌زودی همه‌چیز تمام می‌می شود. (کتاب در صورتی که آن نیز انسان می باشد – صفحه ۳۷)

دیگر حتی کسی حوصله‌ی شگفت‌زده‌شدن هم ندارد. به نظر می‌آید نمایشنامه‌ی دیوانه‌واری در حال اجراست، از آن هم‌ها که جادوگران و همچنین شیاطین و همچنین روح‌القدس در آن هم روی صحنه می‌آیند. (کتاب در صورتی که آن نیز انسان می باشد – صفحه ۳۸)

انسانی را تصور کنید محروم‌شده از آن هم‌ها که دوستشان دارد، نیز از منزل و خانه و همچنین عادات و همچنین جامه‌هایش. در یک کلام، از هر آنچه که متعلق به اوست. چنین کسی انسانی می باشد توخالی و همچنین فروکاسته به رنج و همچنین احتیاج، کسی که شان خود و همچنین مهار نفس خویش را از یاد می‌برد، زیرا آن هم‌که همه‌چیزش را می‌بازد، دور نیست که خود را نیز ببازد. او انسانی خواهد بود که می‌قدرت به‌سادگی بر زندگی و همچنین مرگش حکم کرد. (کتاب در صورتی که آن نیز انسان می باشد – صفحه ۴۱)

مدت‌هاست که دیگر از هر کوششی جهت فهمیدن دست کشیده‌ام. تا جایی که به من مرتبط می‌می شود، تنها و فقط آن را می‌دانم که از سرپاایستادن با آن هم پای زخمی و همچنین بی‌مرهم خسته شده‌ام. گرسنه‌ام، سردم می باشد و همچنین هیچ‌چیز برایم فرقی نمی‌کند. به‌سادگی ممکن می باشد امروز آخرین روز زندگی‌ام باشد و همچنین آن اتاق هم آن هم اتاق گازی که همه در مورد‌اش حرف می‌زنند. ولی باید توجه داشت چه کاری از دستم برمی‌آید؟ تنها و فقط می‌توانم به دیوار تکیه دهم، چشمانم را ببندم و همچنین انتظار بکشم. (کتاب در صورتی که آن نیز انسان می باشد – صفحه ۶۸)

ما بردگانِ بردگان هستیم. همه حق دارند به ما دستور بدهند. ما نامی نداریم جز شماره‌مان که بر دستمان خالکوبی و همچنین بر لباسمان دوخته شده می باشد. (کتاب در صورتی که آن نیز انسان می باشد – صفحه ۹۹)

غرق‌شدن ساده‌ترین کار می باشد. کافی می باشد تنها تمام دستورهایی را که می‌شنوی اجرا کنی، به مقدار و اندازه و میزان جیره‌ات بخوری و همچنین از قواعد کار و همچنین اردوگاه پیروی کنی. تجربه نشان داده که قبل از بعضی استثناها، محال می باشد کسی بتواند با در پیش گرفتن آن روش بیش از سه ماه دوام بیاورد. (کتاب در صورتی که آن نیز انسان می باشد – صفحه ۱۲۰)

گرسنگی ما به معنای آن هم احساس آشنای یک وعده غذانخوردن نیست. به همین ترتیب، از سرما لرزیدنمان نیز به واژه‌ی جدید و تو و تازه‌ای مستلزم و نیاز دارد. می‌گوییم «گرسنگی»، می‌گوییم «خستگی»، «ترس»، «درد»، «زمستان». ولی باید توجه داشت آن کلمات یکسره چیز غیره ای خواهند بود. (کتاب در صورتی که آن نیز انسان می باشد – صفحه ۱۶۳)

همه به یکدیگر می‌گفتیم روس‌ها به‌زودی از راه می‌رسند، شاید همین فردا. همه از آن موضوع اطمینان داشتیم و همچنین با اطمینان از آن هم حرف می‌زدیم، ولی باید توجه داشت هیچ‌کس در دل به آمدنشان باور نداشت، زیرا و به درستی که آدمی در لاگر عادت به امیدواری و همچنین حتی اعتماد به مشاعر خویش را از دست می‌دهد. بیش‌تر وقایع به شکلی پیش‌بینی‌ناپذیر رخ می‌دهند و همچنین از همین رو فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کردن در لاگر نه‌تنها بیهوده، که زیانبار هم هست، زیرا حساسیتی را زنده نگه می‌دارد که سرچشمه‌ی رنج می باشد، حساسیتی که هنگام و زمانی که رنج از حد معینی فراتر می‌رود، قانون طبیعی مبارکی آن هم را کند می‌کند. (کتاب در صورتی که آن نیز انسان می باشد – صفحه ۲۲۰)

مشخصات کتاب
  • عنوان: در صورتی که آن نیز انسان می باشد
  • نویسنده: پریمو لوی
  • ترجمه: سپاس ریوندی
  • انتشارات: ماهی
  • تعداد صفحات: ۲۲۴
  • نرخ چاپ اول – تابستان ۱۳۹۸: ۳۳۰۰۰ تومان

👤 نویسنده مطلب: سروش فتحی

نظر تو در مورد کتاب در صورتی که آن نیز انسان می باشد چیست؟ در صورتی که آن کتاب را خوانده‌اید، آیا آن هم را به دوستان خود پیشنهاد می‌کنید؟ لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

[ لینک: اینستاگرام کافه‌بوک ]

» معرفی چند کتاب دیگر:

  1. کتاب کافه اروپا
  2. کتاب آخرین دختر
  3. کتاب کمونیسم رفت ما ماندیم و همچنین حتی خندیدیم

در صورتی که آن نیز انسان می باشد | همراه با اینفوگرافیک در تاریخ ۱۳ September 2019 | 10:50 am منتشر شده می باشد

مطلب پیشنهادی

بیمار-خاموش.jpg

بیمار خاموش – معرفی کتاب

بیمار خاموش |بیمار خاموش از قطره| بیمار خاموش داستان زندگی نقاش معروفی به نام «آلیسیا …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *